Tosun Paşa İlk Maçta Everton’u Sırtladı

0

Beşiktaş’tan Türk futbol tarihinin bonservis rekorunu kırarak Everton’a transfer olan Cenk Tosun dün akşam mavi formayla ilk kez yeşil sahalardaydı.

Beşiktaş formasıyla gerek ligde, gerekse Şampiyonlar Ligi’nde gösterdiği performans ve attığı birbirinden şık gollerle Avrupa kulüplerinin gözdesi olan ve ara transfer döneminde Everton’a rekor bonservis bedeliyle transfer olan Cenk Tosun, Everton formasını ilk kez dün akşam terletti.

Taraflı tarafsız tüm Türk futbol severler ekranları başına geçerek milli gururumuz haline gelen tosun paşayı destekledi. Uzun yıllardır Avrupa’da böylesine umutla transfer edilen ve kendisine bu denli güvenilen bir Türk oyuncumuz yoktu. Bundan dolayı da Cenk dün akşam hepimizi ekran başına kilitlemeyi başardı. Cenk transfer olduğunda çok başarılı olacağını düşünenler kadar, Everton’a ayak uydurabileceğinden endişe duyanlar da vardı. Ancak Cenk dün akşamki performansıyla gösterdi ki, Cenk’in Everton’a değil, Everton’un Cenk’e ayak uydurması gerekiyor.

Henüz transfer olalı günler oldu, daha bir kaç antrenmana ancak çıkabildi, İngiltere’ye alışamadı, ancak sahaya bunların hiç birini yansıtmadı. Sahada öyle bir Cenk vardı ki sanki yıllardır o takımın oyuncusu. İlk 11 olarak başladığı maçta sorumluluk aldı, top dağıttı, istatistiklere bakıldığında bir çok alanda liderliği aldı. Cenk dün akşam Everton forması giydiği ilk maçta, en çok topla buluşan oyuncu, en çok rakip ceza sahasında topla buluşan oyuncu, en çok kilit pas atan oyuncu ve en çok ikili mücadeleye giren oyuncu oldu. Tosun paşa Roney’in kaydettiği golde de asisti yaptı ancak gol ofsayt gerekçesiyle sayılmadı.

Maçın ardından herkesin dilinde Cenk Tosun vardı. Everton tarafında sosyal medyada da en çok konuşulan isim Tosun Paşa oldu. Cenk ilk maç performansıyla göz doldurdu. İlk maç olmasına rağmen alkış alan bir performans sergileyen Cenk, yakında hepimizin sırtına Cenk Tosun yazılı Everton formalarını giydireceğe benziyor.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.