İllegal Şans Oyunu Oynatanlara Zabıta Şoku

0

İstanbul’da illegal yollardan insanlara şans oyunları oynattıkları belirlenen kişilere, belediye ekiplerince baskın düzenlendi.

Esenyurt Belediyesi ekipleri, semt meydanında bazı kişilerin illegal yollardan şans oyunları oynattığı bilgisi üzerine harekete geçerek, sözü geçen adreslere baskın düzenledi. Baskın olacağını anlayan illegal şahıslar, oyun oynatmak için kullandıkları malzemelerini çadırla örterek saklamak istese de belediye ekipleri durumu fark ederek, illegal şans oyunu oynatan kişileri yakaladı. Baskında şans oyunu oynatılan kişiler arasında 18 yaşını doldurmamış öğrencilerin de olduğu tespit edildi.

Semt meydanında, para karşılığı topla şişe devirme, havalı tabanca ile hedef vurma gibi oyunlar oynatıldığını tespit eden belediye ekipleri, bu oyunları oynatan kişileri uyarırken, oyunlarda kullandıkları malzemelere el koydu. Aynı kişilerin tekrar illegal şans oyunu oynattığı tespit edilirse haklarında idari para cezası uygulanacak.

Belediye ekipleri tarafından yapılan baskında illegal şans oyunu oynatan dört ayrı kişi tespit edildi. Bu oyunları oynayanlar arasında 18 yaşını doldurmayan öğrencilerin de bulunması, çevredekiler tarafından, “öğrencilerin harçlıklarına göz dikiyorsunuz.” şeklinde tepkilere neden oldu.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.