Gülsüm Anne Umudunu Yitiriyor

0

Antalya’nın Korkuteli ilçesinde yaşanan olay herkesin yüreklerini dağladı. Yıllar önce hasta ziyaretine gittiği sırada hastanede kaza geçirmiş olan kimsesiz gencin bakımını üstlenen Gülsüm hanımın şimdilerde gözü yaşlı. Evladı gibi baktığı kimsesiz genç bitkisel hayata girdi.

Gülsüm kabadayı 2008 yılında bir yakınını ziyarete gittiği hastanede, kaza geçirmiş bir gence rastladı. Gencin durumu çok kötüydü. Kim olduğu, nereli olduğu, ismi dahi bilinmeyen gence çok üzülen gülsüm hanım, gence hastanede iki ay baktıktan sonra evine alarak bakıma evinde devam etti. Geçirdiği kaza sonucunda vücudunun tamamı felç kalan genç, hiç bir şekilde hareket edemez ve konuşamaz durumdaydı. Hakkında hiç bir şey bilinmeyen gencin, Rus vatandaşı olduğu ve tatil amaçlı Antalya’ya geldiği düşünülüyor. Hakkında hiç bir şey bilinmeyen gencin umudu Gülsüm hanım oldu ve Gülsüm hanım da ona umut ismini verdi.

Gülsüm hanım yıllardır evladı gibi baktığı gencin ani bir şekilde rahatsızlandığını aktardı. 10 yıldır felçli şekilde yatağa ve gülsüm hanımın bakımına bağımlı olarak yaşamını sürdüren genç, akşam saatlerinde rahatsızlanarak, çağrılan ambulansla hastaneye götürüldü. Burada yoğun bakıma alınan gencin durumu kötü. Bitkisel hayata giren genç için, ona yıllardır bir anne şefkatiyle bakan Gülsüm hanımın gözü yaşlı. Karaciğerinde bir takım komplikasyonlar gelişen gencin durumu ciddiyetini koruyor.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.