Futbol Tarihinin Tanınan İsimlerinden Biri Sivasspor’da

0

Sivasspor transfer döneminin sonlarına yaklaşıldığı günlerde kadrosuna öyle bir isim kattı ki, sadece Türkiye’de değil, tüm uluslararası spor basınında da yer buldu. Bir dönem Milan, Real Madrid gibi dünya devi takımların formasını terleten Brezilyalı yıldız futbolcu Robinho, kendisini 1,5 yıllığına kırmızı beyazlı renklere bağlayan imzayı attı.

Sivasspor Türk futbolu adına çok önemli bir adım atarak, dünya futbolunun tanınan isimlerinden birini ülkemize getirdi. Yıldız oyuncu için Yeni 4 Eylül Stadyumunda bir imza töreni tertip edildi. Tertip edilen bu imza törenine taraftarların da yoğun ilgisi vardı. Kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz, törende taraftarlara kendileri yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti. Otyakmaz, daha önce de Roberto Carlos, Cicinho gibi dünya yıldızlarıyla çalıştıklarını hatırlatarak, bu durumun kulübün prestijini artırdığını dile getirdi.

Brezilyalı yıldız oyuncu Sivasspor’un hedefleri olan bir takım olduğunun altını çizdi. Roberto Carlos ve Cicinho gibi önemli yıldızlarla çalışan bir kulüpte olmanın kendisini mutlu ettiğini söyledi. Robinho, Cicinho ile iyi arkadaş olduklarını, onun da tavsiyesiyle bu imzayı attığını dile getirdi. Forma numarası hakkında gazetecilerin sorduğu soruya ise, “hiç fark etmez. Hangi numarayı giydiğim değil, nasıl oynadığım önemli.” dedi.

Robinho Çok Alçak Gönüllü

Otyakmaz yıldız oyuncunun transferi hakkında bazı endişelerinin bulunduğunu, ancak transferi gerçekleştirdiklerini anlattı. Otyakmaz, “Robinho ismi gündeme geldiğinde maddiyat konusunda bir takım endişelerimiz oldu. Aslına bakılırsa bu mevki için bir başka yerli oyuncu düşünüyorduk. Düşündüğümüz oyuncu oynadığı takımda yedek kadroya bile giremezken teklifimiz reddetti. Yerli oyuncuların İstanbul’da kalmak gibi anlamsız bir kaprisi var. Robinho gibi rüştünü ispatlamış, dünyanın en iyi kulüplerinde oynamış bir oyuncu bile Sivasspor forması giymek isterken, Türk oyuncular illa İstanbul takımlarında kalmak istiyor. Robinho gerçekten alçak gönüllü bir oyuncu. Kendisinin maliyetinin kulübümüzün bütçesini aşmadığını öğrenince telefonda gelip gelmeyeceğini sorduk. Bu görüşmenin üzerinden sadece bir gün geçti ve kendisi burada.” dedi.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.