Feci Yangın Üç Can Aldı

0

İstanbul’un Beylikdüzü İlçesi dün gece saatlerinde feci bir olaya sahne oldu. Bir konteynerde çıkan yangında, Afgan ve Pakistan vatandaşı üç kişi hayatını kaybederken, bir kişi ise yangından yaralı olarak kurtuldu.

Ülkelerinde yaşanan iç karışıklık nedeniyle Türkiye’ye sığınan üç kişi dün gece saatlerinde bir yangında feci şekilde can verdi. Feci olay İstanbul’da yaşandı. Genellikle kağıt toplayarak yaşamını sürdüren kişilerin bulunduğu bir bölgede yaşanan olayda Afgan ve Pakistan vatandaşı oldukları öğrenilen üç kişi yaşamını yitirirken, bir arkadaşları ise olaydan yaralı olarak kurtuldu.

Beylikdüzü ilçesinde bulunan ve genel olarak kağıt toplayarak yaşamını sürdüren kişilerin bulunduğu bölgede bir barakada yaşam mücadelesi veren dört kişi, gece geç saatlerde uykuda oldukları sırada yangın çıktı. Çevrede bulunanlar derhal olayı itfaiyeye bildirdi. Kısa süre içerisinde olay yerine olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri intikal etti. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürdü. Yangının söndürülmesiyle yapılan araştırmada, Afgan ve Pakistan vatandaşı olan üç kişinin yanarak can verdiği tespit edildi.

Yangının nedeni henüz belirlenemedi. Ancak ölen kişilerin arkadaşı olduğunu söyleyen yine Afgan vatandaşı olan bir kişinin ifadesine göre, arkadaşlarının elektrikli ısıtıcı ile ısındıklarını söylemesi, yangına elektrikli ısıtıcının sebep olduğu şüphelerini artırdı. Yangından yaralı olarak kurtulan kişinin kaldırıldığı hastanede tedavisine devam ediliyor. Uzmanlar olayın aydınlatılması için başlattıkları çalışmaları sürdürüyor.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.