Düne Kadar Savaşan Teröristler Bu Gün Birlik Oldular

0

Adalet ve Kalkınma Partisi Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Türkiye tarafından kendi güvenliğini garanti altına almak adına başlatılan operasyon hakkında yorumlarını gazetecilerle paylaştı.

Ünal, Türkiye tarafından kendi güvenliğini saplamak adına başlatılan sınır ötesi operasyon hakkında bir takım değerlendirmelerde bulundu. Türk halkı için vatanın ne denli önemli olduğunun altını çizen Ünal, operasyonda şehit düşen askerimizin sosyal medya paylaşımını anımsattı.Ünal, Şehidimizin, şehit olursam Türkmen kardeşlerime okul yaptırın vasiyetini de Türk milletinin isimsiz kahramanlarla dolu olduğunun bir kanıtı olarak gösterdi. Ünal, “Bizim kahramanlarımız gizlidir. Onlar sadece mevzu vatan olduğunda ortaya çıkar ve vatanını milletini kurtarır.” dedi.

Ünal, “Bizim vatanımıza göz diken olduğunda, Türk halkı olarak tek yürek oluruz. Musevisi, Ermenisi bile tek yumruk olup, düşmenın göğsüne ineriz.”dedi.

Düne Kadar Savaşan Teröristler Bu Gün Birlik Oldular

Türkiye’nin bu operasyonda sadece PKK ile savaşmadığını söyleyen Ünal, bölgede ne kadar terör örgütü arsa birlik olduklarını dile getirdi. Ünal, “Düne kadar savaş halinde olan PKK ve DAEŞ şimdi birleşti. DAEŞ militanları sakallarını keserek PKK saflarına geçti. Zamanında DAEŞ Musula girdiğinde, Irak ordusu Amerika’nın kendilerine verdikleri silahları da bırakıp çekilmişti. O silahlar DAEŞ’in elinde bulunuyor. Şimdi ise DAEŞ ve PKK iş birliği içerisinde. Amerika’nın verdiği silahlar bizim askerimize doğrultuldu.” dedi.

“Sınır güvenlik birliği zırvası adı altında PKK ordusu kurulma çabasını görmüyor değiliz. Amerika’nın da desteğiyle bölgede terörist bir devlet kurulmaya çalışılıyor. Bu devletin temelleri de PKK üzerinde yükseliyor. Biz buna müsaade etmeyiz. Yanı başımızda bir terör devleti kurulmasına seyirci kalamazdık. Fırat Kalkanıyla nasıl o teröristlerin belini kırdıysak, sıra şimdi de Afrinde.”

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.