Dernek Adı Altındaki Hücre Evi Yıkıldı

0

İmar kanununa aykırı yapıldığı iddia edilen bina terör örgütünün hücre evi çıktı. Evde yapılan araştırmalarda, teröristlerin kaçmak amaçlı kullandıkları tahmin edilen ve ormanlık alana çıkan bir tünel bulundu.

İmar kanununa aykırı olarak inşa edilen binalarda yapılan araştırmalarda şok gerçekler gün yüzüne çıktı. Binalarda inceleme yapan ekipler, binaların DHKP-C terör örgütüne mensup kişiler tarafından kullanıldığını ortaya çıkardı. Gençlik Federasyonu adlı bir dernek kisvesi altında faaliyet gösteren, ancak hücre evi olarak kullanıldığı tespit edilen evler, imar kanununa aykırı oldukları ve ruhsatsız oldukları için yıkıldı.

İstanbul Sarıyer ilçesi Baltalimanı semtinde bulunan üç ev hakkında ruhsatsız oldukları ve imar kanununa aykırı olarak inşa edildikleri gerekçesiyle yıkım kararı alınmıştı. Bu evlerden birinin bir derneğe ait olduğu tespit edildi. Gençlik Federasyonu adı altında kurulan derneğin aslında DHKP-C terör örgütü tarafından kullanılan bir hücre evi olduğu ortaya çıktı. Yıkım kararı alınan evin altında, ormanlık alana çıkan bir tünel olduğu bulundu. Bu tünelin DHKP-C örgütüne mensup kişilerin olası bir baskın anında kaçmak için kullandığı düşünülüyor.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.